MILANO MODA HAFTASI

En Milano Moda Haftası Bahar 2012 görünüyor    En Milano Moda Haftası Bahar 2012 görünüyor                                                                                Sonbahar-Kış koleksiyonlarından gözümüze çarpanlar…

Miuccia Prada‘nın aklından neler geçirdiğini tahmin etmek gittikçe zorlaşıyor. Genelde diğer markalardan ve dolayısıyla bizden bir kaç sezon önde giden tasarımcı, 2012/13 Sonbahar-Kış koleksiyonu için ‘desenler’ dedi ve 1960′ları hatıratan geometrik ve rengarenk şekiller üst üste, alt alta her siluetin üzerinde yerlerini almışlardı. Belden bağlamalı ceketlere defile boyunca eşlik eden pantolonlar ve abartılı taşlarla süslü kolsuz veya kuyruklu paltolar koleksiyonda öne çıkan diğer öğelerdi.Geçtiğimiz sezonki ‘çılgın fizik profesörü’ temalı koleksiyonundan beri Fendi‘de bir yön değiştirme seziliyor, daha çok ‘geleceğe’ doğru. Karl Lagerfeld’in önümüzdeki kış için hayal ettiği kadın, korseyi andıran yuvarlak bir kemer takıyor, ilginç hayvan postlarından (Fendi’nin kürkleriyle bu yola çıktığını düşünürsek anlaşılabilir) minimal kesimli parçalar taşıyor ve satenden deriye her türlü kumaşı aynı siluette kombinliyor.
En Milano Moda Haftası Bahar 2012 görünüyorMilano Moda Haftası’nı açan Gucci için Frida Giannini oldukça dark bir romantizmi 2012/13 Sonbahar-Kış için benimsiyor. Diz altı çizmelerle giyilen pantolonlarıyla biraz binicilik geçmişine, ağır kadife kumaşlardan bluzlarla ise 19. yüzyıl Avrupasına göndermeler yapan tasarımcı, neredeyse tamamı siyah koleksiyondaki pelerinler, siyah transparan kumaşlar ve ince dantelleriyle Givenchy’de görmeye alışık olduğumuz gotik bir tavır sergiliyor. Her halükarda Gucci her zamanki gibi kadınsı, çekici ve ‘İtalyan’.

Transparan bluzlar, payetli işlemeler, kuş tüyleri… Alberta Ferretti‘nin önümüzdeki kış için hazırladığı koleksiyon hazır giyimden çok bir Haute Couture koleksiyonunun özelliklerini taşıyordu. İtalyan tasarımcı, defile sonunda podyumda çıkardığı kırmızı ve more parçalar haricinde koleksiyona hakim olması için siyah rengi tercih etmişti. Özellikle deri kumaşın kullanıldığı siluetlerin öne çıktığı defilede, şeffaf siyah elbisenin üzerindeki çizgili erkek paltosu modaevinin İtalyan terzilik geleneğinin bir parçası olduğunu anlatıyordu.
http://www.marieclaire.com.tr

Previous Next

Comments are closed.